Teatrzyk Cieni. Wycinanka

Teatrzyk Cieni. Wycinanka to także propozycja z działu Art Egmont. Można ją traktować w dwojaki sposób. Możemy uznać ją za uzupełnienie do książki Chińskie Cienie, lub jako niezależną zabawę.

Teatrzyk Cieni, to nic innego jak cieniutka książeczka zawierająca wydruki różnych zwierząt, postaci lub miejsc. Namalowane są tu same kontury, w całości wypełnione czarnym kolorem. Są to takie jakby cienie do wycięcia. I w zasadzie takie jest zastosowanie.

Na początku mamy instrukcję, dzięki której wiemy jak działać. W skrócie: wycinamy dany kształt, przyklejamy do ołówka/ patyka, ustawiamy odpowiednio światło i możemy rozpocząć zabawę.

wycinan

Choć książeczka jest cieniutka, to warta zakupu. W takiej cenie możemy kupić blok z kartkami, ten zaś nie będzie miał nadrukowanych kształtów. A tu, poza kształtami mamy także czyste, czarne strony, na których możemy narysować swoje twory i dołączyć je do własnego zestawu teatralnego.

Świetne jest to, że Egmont zachował tutaj spójność. Choć Chińskie cienie to publikacja gruba, a teatrzyk to przy niej takie maleństwo, zamysł jest ten sam. Po prawej, biała strona, po lewej czarna. Na białej mamy wspomniany już kształt przeznaczony do wycięcia. Z kolei lewa posłuży nam do czego tylko chcemy. Czarna, z dość sztywnego papieru. Całość prezentuje się prosto, minimalistycznie, ale bardzo ładnie.

Jak wspomniałam na początku, Teatrzyk Cieni może być traktowany jako osobna pozycja. Jednakże ja skłaniam się do tego, by była ona traktowana jako współistniejąca z o wiele masywniejszym i pełniejszym tytułem jakim są Chińskie Cienie. Taki zestaw to świetna opcja prezentowa, a także wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych.

Za książkę dziękuję wydawnictwu:
egmontlogo