Polska groza dla WOŚP

No i mamy styczeń, miesiąc w którym od lat gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pechowo, tegoroczna edycja wypada 10 stycznia. Także przed nami wielki dylemat, czy uczestniczyć w miesięcznicy katastrofy smoleńskiej czy może wziąć udział w 24. finale WOŚP? Wybór cholernie trudny, nie wiem czy dam radę go dokonać…

W tym roku zbieramy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Standardowo, można wrzucać do puszek, a jak komuś nie chce się wychodzić z domu, może zasiąść przed kompem i poklikać na aukcjach z których cała kasa przekazywana jest na ten szczytny cel.

plgrozawośp

Powstało sporo akcji i projektów, jednakże najbliższy mojemu sercu jest ten, który współtworzy Paulina Król – zdobywczyni Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za najlepsze opowiadanie roku 2014, szerszemu gronu znana dzięki blogowi W świecie słów (zatem bez wątpienia osoba, która zna się na rzeczy).

Mówię o wydarzeniu: POLSKA GROZA DLA WOŚPLink do wydarzenia na Facebook’u.

O co chodzi? A o to, że polscy autorzy grozy przekazują swoje książki, niekiedy obautografowane, na aukcje z których dochód idzie właśnie na orkiestrę. Tak więc poza tym, że możemy wesprzeć WOŚP, to możemy też zyskać niezłą literaturę. Nie ma co tu więcej pisać, szkoda czasu. Zapraszam do aukcji:

http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=39121271&query=polska+groza+dla+wo%C5%9Bp

Nie oszczędzajcie, licytujcie ile wlezie, bo cel nie byle jaki. A co najważniejsze, nie musicie rezygnować z miesięcznicy, bo brać udział w aukcjach możecie już teraz! 😉