Flex puzzler

Flex puzzler to kolejna łamigłówkowa, jednoosobowa gra. Niewiele większa od znanego już Dog pile ale ośmielę się powiedzieć, że w kwestii podróżowania, o wiele lepsza! Dlaczego? Zaraz Wam o tym opowiem!


Co mamy w pudle?

  • FLEX puzzler
  • książeczkę z instrukcją i zadaniami
  • książeczkę z rozwiązaniami
  • pudełko do przechowywania gry


O co w tym wszystkim chodzi?

Jak to w tego typu łamigłówkach bywa, chodzi o to by ułożyć klocki według pokazanego na obrazku wzoru. Mamy wzór, musimy poprzestawiać mechanizm w taki sposób, aby go odzwierciedlić. Wydaje się to proste i… w sumie to jest proste. Zdarzają się trudniejsze momenty, czasem możemy mieć chwilę zawahania, ale ogólnie całość idzie płynnie, jest łatwa lecz nie banalna.

Porównując do innych tego typu zagadkowych układanek, w moim odczuciu Flex wypada bardzo dobrze, zwłaszcza jeśli zależy nam na podróżach z nim. Przeważnie w tego typu grach jest sporo drobnych elementów, które łatwo pogubić. Tutaj mamy jeden element, jeden mechanizm, połączony specjalną gumką wewnątrz, dzięki czemu nie ma szans na zagubienie fragmentu gry. Jak już zgubimy to całość. Jest to wygodne i jest mi dobrze z tym psychicznym komfortem, że wszystko jest w jednym kawałku, mogę to ze sobą zabrać i wrócić z kompletną grą do domu.


Zalety:

– prosta mechanika
– świetna na podróże
– ładne wykonanie
– różne poziomy trudności
– gra jednoosobowa
– trzeba myśleć
– zajmuje mało miejsca
– trudna do pogubienia
– ładne pudełko


Wady:

  • kończy się
  • boje się, że gumka pęknie 

Czy warto układać kształty?

W moim odczuciu jak najbardziej. Polubiłam puzzlera od pierwszego wejrzenia. Dobrze wykonany, ładne pudełko, solidny, zajmuje mało miejsca, aż się prosi by wrzucić go do plecaka i zabrać ze sobą choćby do pracy.

Różne poziomy trudności to dodatkowy atut, bowiem gra jest dobra dla osób w różnym wieku i z różnymi możliwościami.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1
Wiek: 7+
Autor: Thomas Liesching
Wydawca: Rebel

Za grę dziękuję wydawnictwu:

znaki rebel3