Escape room: Skarb Czarnobrodego

Escape room: Skarb Czarnobrodego to już kolejna przygoda serwowana nam w małym pudełku przez FoxGames. Kolejny Escape room, ale za to pierwszy raz niemożliwy do gry w pojedynkę. Tym razem autorzy proponują nam inne rozwiązanie. Teraz gra jest drużynowa. 

Przez to, że gramy tu w drużynach, gra jest dość specyficzna. Pojawia się element rywalizacyjny, co jest bardzo atrakcyjną opcją. Niemniej w naszym przypadku często i tak byliśmy „my kontra gra”, bowiem tradycyjnie już, niektóre z zagadek były w naszym odczuciu wkurzające i wspólnie denerwowaliśmy się na grę. 

Mimo tych nerwów, mimo irytacji, uważam ten czas za fajnie spędzony. I chyba pierwszy raz zmieściliśmy się w określonym/ proponowanym limicie czasu. Ale to tylko dzięki temu, że z racji podziału drużynowego, zagadek jest dwa razy mniej, co niewątpliwie jest minusem gry. 

 

 

Co mamy w pudle?

  • 64 karty z zagadkami

Zalety:

– czytelna grafika
– idealna na dwie osoby
– prosta mechanika
– małe, poręczne pudełko
– ostrzeżenia antyspoilerowe
– klimat
– możliwe przerwy
– rozgrywka drużynowa
– fabuła

Wady:


– niektóre zagadki
– mało zagadek

Czy warto szukać skarbu?

Warto, aczkolwiek poszukiwanie go nie jest zbyt satysfakcjonujące i trwa dość krótko. Natomiast jeśli znacie serię, lubicie ją, to powinniście sięgnąć po tę pozycję, aby sprawdzić jak to jest grać w drużynach, przeciw sobie. Jest to z pewnością coś nowego, ciekawego, takie interesujące urozmaicenie.

Gra ma także przyjemny, piracki klimat. Momentami można poczuć się jak na morzu, choć na krótko. Bo generalnie gra jest bardzo krótka. Idealna na wieczorną rozgrywkę, gdy nie mamy za dużo czasu na nic poważniejszego, a chcemy lekko ruszyć szare komórki. W teorii to rozgrywka do sześciu osób, czyli po trzy w drużynie. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie grać w nią w tak dużym składzie. Dla mnie to idealna gra dwuosobowa: jeden na jeden. I w takiej formie mogę ją polecić.

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2 – 6 osób
Wiek: 12+
Autorzy: Martino Chiacchiera, Silvano Sorrentino
Wydawca: FoxGames

Za grę dziękuję wydawnictwu:

logo-foxgames-2013-color-rgb-01