Dobble Disney 100 Anniversary

Dobble Disney 100 Anniversary to kolejna odsłona kultowej już, dobrze znanej i uwielbianej gry Dobble.

Tym razem temat przewodni to animacje Disney’a, a gra – jak nie trudno się domyślić – powstała z okazji setnej rocznicy firmy.

Powiem szczerze, że choć uwielbiam Disney’a to nie ogarniam wszystkich animacji, a już z pewnością nie ogarniam wszystkich imion postaci. Co tylko dodaje kolorytu grze, bo za każdym razem określam je inaczej i rzucam tak absurdalnymi nazwami, że później sama zwijam się ze śmiechu do tego stopnia, że nie mogę grać.

W każdym razie gra przyniosła mi mnóstwo radości i dobrej zabawy i z pewnością mogę ją polecić.

Niemniej nie jest ona bez wad. Mam wrażenie, że karty nie są najlepszej jakości. Wydają się jakieś takie wiotkie, jakby nie miały za długo przetrwać. Nie wiem, może to moje wrażenie, szczególnie po tym jak ostatnio grałam w Dobble jubileuszowe, które wydawały mi się pancerne, pewnie przez metalową puszkę, w której się znajdowały.

Ale to co z pewnością mogę powiedzieć, to że dla osób fanowskich Disney’a jest to must have. Podobnie zresztą jak dla tych, którzy zbierają wszystkie odmiany i warianty tej gry. A dla reszty? Zasady takie same, mechanika ok, grafiki ładne… ale chyba jednak poszłabym w klasyk, bo jednak gdy mam do wyboru zwykłe pudełko a fajną puchę, to wiadomo co wybiorę. Tu niestety mamy pudło, co nie ma wpływu na samą rozgrywkę, ale wizualnie trochę traci.

Co mamy w pudle?

  • 90 okrągłych kart
  • instrukcje w 4 wersjach językowych

Zalety:

– prosta mechanika
– szybka rozgrywka
– różne warianty
– Disney!
– super imprezówka
– ćwiczy refleks

Wady:

  • brak puszki
  • karty słabej jakości

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-8 osób
Wiek: 6+
Czas gry: ok. 15 minut

Za grę dziękuję wydawnictwu:

znaki rebel3