Tylko dla dorosłych – Andrzej Mleczko

Autor: Andrzej Mleczko
Tytuł: Tylko dla dorosłych
Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 143

Wady:

– dużo powtórek z innych publikacji

Zalety:

– sporo komiksów (nie tylko rysunków)
– dodatkowe teksty
– numery stron

tylkodlador

„Tylko dla dorosłych” to publikacja, która poza samymi rysunkami posiada także krótkie komiksy. Dla mnie jest to duża zaleta, gdyż wolę jak obrazkowa historyjka jest dłuższa, jeden obrazek nie zawsze jest w stanie mnie zaspokoić.

Tematycznie również książka mi odpowiada. Otóż jak nie trudno się domyślić, sporo w niej seksu. Niestety ma to także minus, gdyż występuje tu dużo powtórek z innych książek, co jest dość denerwujące, z resztą wspominam o tym praktycznie przy każdej publikacji Mleczki.

Jednak „Tylko dla dorosłych” wyróżnia się bardzo na tle innych. Posiada dodatkowe teksty. Jest ich nie wiele, ale zdecydowanie działają tutaj na plus. Na samym początku znajduje się ostrzeżenie o tym, że seks jest zły. Autor tłumacząc i argumentując tę hipotezę, odwołuje się do słów filozofów. Nawiązuje między innymi do Kanta i przywołuje słowa świętego Augustyna. Jest to bardzo ciekawy zabieg, wprowadzający pewien specyficzny nastrój i wzbudzający ciekawość czytelnika.

Na końcu książki również znajdziemy trochę treści. Tekst krótszy, ale jako, że jest to tak zwana: „anegdotka na zakończenie”, to długi być nie może. Ale ma swój urok.

Jednak najlepszym z tych wtrąceń jest tekst podania, znajdujący się na stronie 95 (tak, strony są numerowane, w końcu!). Ów tekst jest tak absurdalny, że wywołał uśmiech na mojej twarzy i sprawił, że aż miałam ochotę tu o nim wspomnieć. Zatem wspominam, bo myślę, że warto.
Za książkę dziękuję wydawnictwu:

Wydawnictwo Iskry