Teatr lalek – Piotr Borlik – zapowiedź

Gdy podejmuję decyzję o tym czy sprawowanie jakiegoś patronatu medialnego mnie interesuje, patrzę co to takiego. Zastanawiam się czy jest to coś co może mnie zaciekawić, co mi się podoba lub spodobać może. Rozważam czy promowanie tego jest w zgodzie ze mną i czy nie będzie mi wstyd podpisać się pod daną rzeczą/wydarzeniem swoim nazwiskiem.

W przypadku książek sprawa wygląda najczęściej tak, że gdy znam dotychczasową twórczość autora, lubię to co do tej pory napisał, nie mam oporów by zaufać mu po raz kolejny i promować jego nowe dzieło. Zdarzało się tak, że musiałam odmówić współpracy na tej płaszczyźnie (szczególnie przy antologiach), bo większość twórców nie była mi znana, a część z tych, z których pisaniną jestem zaznajomiona, unikam szerokim łukiem.

Jak wygląda sprawa w przypadku książki Teatr lalek? Choć Piotr Borlik ma na swoim koncie już kilka opowiadań, nie mogę powiedzieć, że jestem zaznajomiona z jego twórczością. Praktycznie jej nie znam, więc nie mogę stwierdzić czy ją lubię czy nie. Nie zamierzam udawać, że jest inaczej. Jednakże wiem, jak trudną i czasochłonną sprawą jest debiut. A wspomniana powieść jest debiutem. Długo zastanawiałam się co z tym faktem zrobić. Rozważałam jakie przyjąć stanowisko. Po długich godzinach rozmyślań, doszłam do wniosku, o którym już wspomniałam: debiut to ciężka sprawa.

Postanowiłam dać autorowi kredyt zaufania. Debiutancki kredyt zaufania. Podjęłam się patronatu. Wraz z Wami oczekuję na premierę. Oczekuję może nawet trochę bardziej, bo jestem ciekawa jak Teatr lalek będzie się prezentował ostatecznie. Oczywiście możecie spodziewać się recenzji, czy będzie pochlebna czy nie, to się jeszcze okaże. Póki co czekam cierpliwie, z wielką ciekawością czy dany kredyt okazał się słusznym posunięciem i czy Borlik mnie nie zawiedzie. Piękna okładka autorstwa Darka Kocurka mówi, że nie, ale jak będzie, zobaczymy.

teatr_lalek_okladka(1)

Premiera powieści planowana jest na 29.08.2017.

Tytuł: Teatr lalek
Autor: Piotr Borlik
Okładka: Darek Kocurek
Wydawnictwo: Videograf