Stranger Things: Attack of The Mind Flyer

 

Stranger Things: Attack of The Mind Flyer to wbrew temu co myślałam na początku, całkiem prosta gra. Zatem jest idealną opcją na imprezy, zwłaszcza, że można w nią grać aż do 10 osób.

 

 


Co mamy w pudle?

  • 70 kart
  • 10 płytek postaci
  • instrukcję


O co w tym wszystkim chodzi?

Chodzi o to by przetrwać. Jeśli jest się Łupieżcą umysłu, należy zakazić jak najwięcej osób. Z kolei jeśli się nim nie jest, nasze zadanie polega na tym, by nie dać się zakazić. To kim jesteśmy jest tajne, zatem w blefie i ukrywaniu jest cały fun tej gry.

Oczywiście przez to właśnie niektórzy mają przerąbane od samego początku. Bo na przykład Planszowelove w tego typu grach ZAWSZE jest uważana za tę „złą”, którą trzeba unicestwić i wyeliminować, zwłaszcza w tym gronie w którym graliśmy. Nic więc dziwnego, że uwaliliśmy ją na dzień dobry. Niemniej dobrze, że przyszła być uwalona, bo przynajmniej ktoś ogarnął zasady gry! 😀

A tak już całkiem poważnie, jest to bardzo dobra gra, nie tylko dlatego, że jest pięknie wydana i ma dobrą wypraskę, w której nic nie fruwa. Choć jeśli chcielibyście zakoszulkować karty, to wiadomo, liczcie się z tym, że ich nie zmieścicie.


Zalety:

– prosta mechanika
– świetna imprezówka
– ładne wykonanie
– różne karty spotkań
– blef
– trzeba myśleć
– zajmuje mało miejsca
– dobra wypraska
– klimat


Wady:

  • 4 osoby to za mało

 

Czy warto zakażać ludzi?

Choć w pandemicznym czasie trochę słabo to brzmi, to tak, myślę, że warto zarażać. Gra jest naprawdę bardzo prosta i przyjemna. Grałam w nią z przyjemnością, choć mam wrażenie, że cztery osoby to jednak za mało. Za szybko domyślaliśmy się kto jest Łupieżcą, Szybko można było rozpracować kto jest kim i pokrzyżować mu plany. Zatem zdecydowanie jest to gra na więcej osób, bo dopiero wtedy można z niej wyciągnąć ile się da.

Niestety, nie miałam jeszcze okazji zagrać w gronie dziesięciu osób, ale już po tej skromniejszej rozgrywce wiem, że będzie to dobra opcja. Wyczekuję okazji i czasu by móc zrealizować ten plan, zakazić wszystkich wokół i zwyciężyć! A nawet jeśli mi się nie uda wygrać, to i tak warto, bo gra ma świetny klimat i nie trzeba znać serialu, by móc się w nim pławić!

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 4-10 osób
Wiek: 10+
Autor: Joey Vigour

Za grę dziękuję wydawnictwu:

znaki rebel3