Rysunki i aforyzmy – Andrzej Mleczko

Autor: Andrzej Mleczko
Tytuł: Rysunki i aforyzmy
Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 2004
Ilość stron: 129

Wady:

– inaczej wydane niż reszta „serii”
– obwoluta na okładce

Zalety:

– fajne aforyzmy
– aforyzmy dopasowane tematycznie do obrazka
– piękna okładka (pod obwolutą)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Książka „Rysunki i aforyzmy” psuje trochę moją Mleczną kolekcję. Nie ze względu na zawartość, bo ta jest dobra, jeśli nawet nie lepsza od pozostałych czytanych przeze mnie pozycji. Ta konkretna publikacja jest formatu A5 i w zasadzie z tą dziwną obwolutą wygląda jak zwykły zeszyt. Gdy zdejmiemy obwolutę z wielkim zdjęciem autora, ukaże nam się piękna, bardzo szczegółowo narysowana okładka. Aż szkoda ją zasłaniać, serio. Niestety format wydania, nie pasuje do pozostałych.

Wygląd, wyglądem, jednakże autor rekompensuje nam go wspaniałą treścią. Poza standardowymi rysunkami, w środku znajdują się także tytułowe aforyzmy. Czasem są zabawne, innym razem intrygujące czy zmuszające czytelnika do refleksji. To miła odmiana i odskocznia od ciągłego wpatrywania się w obrazki.

orgazmmlecz

Nie ma co się rozpisywać dłużej. Mimo iż wydanie odstaje od innych pozycji, niezbyt wygodnie się czyta, to myślę, że jest to jedna z lepszych publikacji, właśnie ze względu na krótkie aforyzmy. Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić, bo rozmiar jest idealny nawet do czytania w autobusie. Niestety prawdopodobieństwo, że zdążymy przeczytać całość nim dotrzemy do celu, jest bardzo duże.
Za książkę dziękuję wydawnictwu:

Wydawnictwo Iskry