Rozmówki polsko- polskie – Andrzej Mleczko

Autor: Andrzej Mleczko
Tytuł: Rozmówki polsko- polskie
Wydawnictwo: Iskry
Rok wydania: 2007
Ilość stron: 172

Wady:

– Brak podanych stron w spisie treści

Zalety:

– Ciekawy spis treści
– Wstęp na temat rozmowy, zaczerpnięty ze słownika języka Polskiego
– Dialog i komiks wprowadzający, na początku każdego z rozdziałów

rozmowki

To co wyróżnia tę pozycję, to zamieszczenie treści, poza obrazkami. Nie ma tu wyłącznie rysunków i chmurek, w które wpisuje się tekst. Na samym początku mamy obszerny wycinek ze Słownika Języka Polskiego, który wprowadza nas, tłumaczy czym jest rozmowa. Może i tłumaczenie jest tu zbędne, bo każdy zna definicję rozmowy, jednakże zabieg ten sprawia, że książka jest na swój sposób wyjątkowa, wyróżnia się spośród innych pozycji Mleczki.

Ponadto, każdy rozdział, rozpoczyna się od dużego, zajmującego całą stronę komiksu/ obrazka. Obrazek jest oczywiście dopasowany tematycznie, podobnie jak dialog, umiejscowiony na stronie obok. Dialog również jest obszerny i jest dziwnym, ale też ciekawym wprowadzeniem, które czasem wywoływało w mojej głowie tylko i wyłącznie jedno odczucie, jedną myśl, a mianowicie: „WTF?!”

Chaotyczny spis treści jest dużym plusem. Niestety, na niekorzyść publikacji działa to, że spis treści nie posiada określonych stron. Zatem owszem, jako spis treści się sprawdza, bo treść spisuje, niestety, aby ją odszukać na ponad 170 stronach, to już musimy się nieźle natrudzić.

O czym jest książka? O rozmowach, głównie o tytułowych rozmowach… Rozmowach w sypialni, u lekarza, w pracy, na ulicy i oczywiście polityce. Ale to nie wszystkie tematy jakie możemy tam znaleźć. A niektóre z nich są niezwykle interesujące.
Za książkę dziękuję wydawnictwu:

Wydawnictwo Iskry