Popkultura

Popkultura kieszonkowa zawarta jest w błękitnym, uroczym pudełeczku. Należy ona do kategorii tzw. quizów rozrywkowych. I o ile takie tematy prezentowane na pudełku jak: celebryci, muzyka, filmy czy sport jestem skłonna zaliczyć do rozrywki, tak z wymienioną tu „polityką” mam już niewielki problem.

Polityka to coś czego nie cierpię i lekko gryzie mi się z tym zestawieniem, które w moim odczuciu miało być czystym funem. Myślałam, że trochę ten fun zostanie uszkodzony, ale nie na tyle by przeszkadzało to w czerpaniu radości z tej zabawy. Okazało się, że moje obawy nie były słuszne, bo polityczne pytania oscylowały bardziej w kategoriach: kto z kim sypiał i nieopodal tego typu, mało politycznych ciekawostek.

popkultura

Niektóre z pytań wydają się być banalne, ale zauważyłam, że to czy odpowiem dobrze czy nie, nie ma dla mnie znaczenia. Quiz ten traktuję bardziej jak książkę niż jak grę. Zwyczajnie siedzę i czytam. Nawet teraz, chcąc tylko zerknąć okiem, wynaleźć jakiś fragment, który będę mogła tu przytoczyć, siedziałam i przeczytałam kolejne kilka kart. Zwyczajnie jestem ciekawa odpowiedzi – gdy jej nie znam. A gdy ją znam, jestem ciekawa rozwinięcia i opowieści, jaką zaserwowali nam twórcy. Bo te bywają dość zabawne, obszerne, a niekiedy nawet takie, że poważnie zaczynam zastanawiać się czy produkt ten nie powinien mieć jakiegoś ograniczenia wiekowego, bo nie ma.

popkultura2

Według mnie autorzy Popkultury: Tomasz Gardziński i Andrzej Jędzrzejczak spisali się na medal kompletując dla nas te pytania i zabawne odpowiedzi. Z kolei Maciej Łazowski pięknie złożył to do kupy, upiększając karty wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami i pakując całość do zaprojektowanego przez siebie pudełka. Wszystko jest proste, barwne i spójne. Z chęcią będę powracać do tych kart, by dowiadywać się nie tylko o tym jaki jest poziom mojej wiedzy, ale też jakie popkulturowe ciekawostki zafundowali nam twórcy.

Za kieszonkowca dziękuję wydawnictwu:
Edgard_jezyki_bez-myszki