Polska groza dla WOŚP 2

Już niebawem 25. Finał WOŚP. No, może nie aż tak niebawem, bo dopiero w styczniu, ale zapewne szybko zleci. Czas leci, niektóre akcje powoli się szykują, aby wystartować już wcześniej i uzbierać jak najwięcej kasy na tegoroczną edycję.

Z WOŚPem gram od… chyba odkąd tylko powstał. Pamiętam jak zawsze chodziłam z rodzicami na jakieś licytacje w siedzibie TV. Zawsze było pełno ludzi, wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, bo…wydawali pieniądze w słusznym celu. Do tej pory mam kubek, który choć nie ma w sobie nic szczególnego, to dla mnie jest niezwykły, bo wylicytował go specjalnie dla mnie mój tata. To było magiczne miejsce, tam wszystko działało inaczej. Czas płynął w innym tempie, pieniądze miały zupełnie inną wartość. Na co dzień zwracamy uwagę na to ile wydajemy i na co. Szukamy najtańszej opcji. To jest Orkiestra, tu się nie szuka najtańszej opcji. Tu się szuka opcji najdroższej, albo jakiejkolwiek po to tylko, żeby „przepłacić”. Tak to działa. O to w tym chodzi. Ludzie się jednoczą, robią coś wspólnie, tylko po to, by uzbierać jak najwięcej w słusznym celu. WOŚP jest dla mnie jak jakaś Wigilia czy inna Wielkanoc. To coć co wpisało się w mój kalendarz dawno temu i już na zawsze tam pozostanie.

Niestety od kilku lat, multum innych zajęć i brak czasu sprawiły, że nie uczestniczyłam w tym już tak aktywnie. Jakaś aukcja w internecie czy szybkie wrzucenie kasy do puszki kroczącego w pobliżu wolontariusza. Jakoś wszystko przycichło w moim świecie… Aż do zeszłego roku.

wospgroz
Grafika autorstwa Miguel De

 

Może ktoś z Was pamięta akcję o której wspominałam rok temu. Polska groza dla WOŚP to inicjatywa Magdy Michałek i Pauliny Król. Inicjatywa – jak już wspominałam – genialna. Jeśli jesteś autorem, pracujesz w wydawnictwie lub masz jakiś większy czy mniejszy związek z Polską Grozą, to to jest dobry moment aby zainteresować się akcją i podrzucić dziewczynom coś, co będą mogły wystawić na specjalnych charytatywnych aukcjach.

A jeśli nie macie nic do przekazania, to możecie sami coś upolować na aukcji, wspomóc WOŚP za pośrednictwem Polskiej Grozy!

Jest jeszcze inna opcja, również bardzo istotna. Wskakujecie na Fanpage:
https://www.facebook.com/polskagrozadlawosp/
lajkujecie, udostępniacie, zapraszacie znajomych!
Im nas więcej, tym lepiej.
Więcej ludzi = więcej kasy = większe wsparcie na WOŚP.

Ok, myślę, że tyle wystarczy. Chyba więcej do dodania nie mam. Wskakujcie, wspierajcie!
Siema!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *