Polska groza dla WOŚP 2

Już niebawem 25. Finał WOŚP. No, może nie aż tak niebawem, bo dopiero w styczniu, ale zapewne szybko zleci. Czas leci, niektóre akcje powoli się szykują, aby wystartować już wcześniej i uzbierać jak najwięcej kasy na tegoroczną edycję.

Z WOŚPem gram od… chyba odkąd tylko powstał. Pamiętam jak zawsze chodziłam z rodzicami na jakieś licytacje w siedzibie TV. Zawsze było pełno ludzi, wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, bo…wydawali pieniądze w słusznym celu. Do tej pory mam kubek, który choć nie ma w sobie nic szczególnego, to dla mnie jest niezwykły, bo wylicytował go specjalnie dla mnie mój tata. To było magiczne miejsce, tam wszystko działało inaczej. Czas płynął w innym tempie, pieniądze miały zupełnie inną wartość. Na co dzień zwracamy uwagę na to ile wydajemy i na co. Szukamy najtańszej opcji. To jest Orkiestra, tu się nie szuka najtańszej opcji. Tu się szuka opcji najdroższej, albo jakiejkolwiek po to tylko, żeby „przepłacić”. Tak to działa. O to w tym chodzi. Ludzie się jednoczą, robią coś wspólnie, tylko po to, by uzbierać jak najwięcej w słusznym celu. WOŚP jest dla mnie jak jakaś Wigilia czy inna Wielkanoc. To coć co wpisało się w mój kalendarz dawno temu i już na zawsze tam pozostanie.

Niestety od kilku lat, multum innych zajęć i brak czasu sprawiły, że nie uczestniczyłam w tym już tak aktywnie. Jakaś aukcja w internecie czy szybkie wrzucenie kasy do puszki kroczącego w pobliżu wolontariusza. Jakoś wszystko przycichło w moim świecie… Aż do zeszłego roku.

wospgroz
Grafika autorstwa Miguel De

 

Może ktoś z Was pamięta akcję o której wspominałam rok temu. Polska groza dla WOŚP to inicjatywa Magdy Michałek i Pauliny Król. Inicjatywa – jak już wspominałam – genialna. Jeśli jesteś autorem, pracujesz w wydawnictwie lub masz jakiś większy czy mniejszy związek z Polską Grozą, to to jest dobry moment aby zainteresować się akcją i podrzucić dziewczynom coś, co będą mogły wystawić na specjalnych charytatywnych aukcjach.

A jeśli nie macie nic do przekazania, to możecie sami coś upolować na aukcji, wspomóc WOŚP za pośrednictwem Polskiej Grozy!

Jest jeszcze inna opcja, również bardzo istotna. Wskakujecie na Fanpage:
https://www.facebook.com/polskagrozadlawosp/
lajkujecie, udostępniacie, zapraszacie znajomych!
Im nas więcej, tym lepiej.
Więcej ludzi = więcej kasy = większe wsparcie na WOŚP.

Ok, myślę, że tyle wystarczy. Chyba więcej do dodania nie mam. Wskakujcie, wspierajcie!
Siema!