Labyrinth – Scarabs

Labyrinth – Scarabs to kolejny dodatek do gry Labyrinth: Paths of Destiny. Prosta instrukcja zawarta na jednej stronie A5, choć pozostawia pewne wątpliwości, jest wystarczająca i łatwa do wprowadzenia w życie. Dodatkowo sześć figurek – skarabeuszy z plexi, tworzy wspaniały klimat.

Skarabeusze to dodatek, który nie działa od początku. Włącza się on dopiero, gdy trzy przedmioty z planszy zostaną zabrane. Wtedy też ze snu wybudzają się skarabeusze i próbują przyczepić się do naszych bohaterów, co ma zarówno plusy jak i minusy. Można powiedzieć, że taki bohater ze skarabeuszem, jest trochę ograniczony. Nie może funkcjonować tak, jak miało to miejsce na początku, gdy był „wolny”. Dopóki nie pozbędzie się zwierzęcia, nie ma też możliwości zakończenia gry.

scarabs

Jest to z pewnością ciekawe urozmaicenie, uatrakcyjnienie rozgrywki, szczególnie na samym końcu. Niestety, dodatek ten działa najlepiej przy większej ilości osób. Przy dwóch, jest on trudny do uaktywnienia, szczególnie jeśli gracze nie chętnie podnoszą przedmioty z planszy. Czasem zdarzało się, że przy mniejszej ilości osób, podnosiliśmy przedmioty, które wcale nie były nam potrzebne, tylko po to, by skarabeusze wybudziły się ze snu i zaatakowały rywali.

Zalety:

– ciekawe urozmaicenie
– piękne skarabeusze
– wydłużenie gry

Wady:

– niejasności w instrukcji
– na większą ilość graczy

Labyrinth – Scarabs to opcja ciekawa i warta wprowadzenia, gdy już zapoznamy się z podstawowym wariantem gry. Nie ma co bawić się w dodatki z początkującymi, którzy dopiero rozpoczynają Labyrinth’ową przygodę, gdyż może to wprowadzić za dużo zamętu i okazać się zbyt skomplikowane na dzień dobry. W przypadku wprawionych graczy – świetne urozmaicenie!

Za grę dziękuję Wydawnictwu Gier:
LetsPlayLogo