Klask

Klask to jedna z tych gier, po które sięgam z ciekawością, choć bez wielkiego przekonania. Wręcz zamawiając ją i niosąc ją do domu, obawiałam się, że mój planszówkowy partner wystawi mnie z nią za drzwi, wkurzając się, że coś nie działa i dlatego przegrywa, albo sama rozgrywka będzie po prostu głupia, nudna lub frustrująca…

Co mamy w pudle?

  • planszę
  • 2 magnetyczne młoteczki
  • 2 znaczniki punktacji
  • 2 magnesy sterujące
  • 2 kulki
  • 4 białe magnesiki

O co w tym wszystkim chodzi?

Chodzi o wbicie kulki do „bramki”. Ewentualnie można jeszcze wygrać, gdy do przeciwnika przykleją się magnesiki lub gdy wpadnie on do swojej bramki. Także zasady są mega proste. Wytłumaczenie o co chodzi i jak grać zajmuje dosłownie chwilkę. Szybkie tłumaczenie, szybka rozgrywka, ale za to jak wielki fun!

Okazało się, że moje obawy były totalnie bezzasadne. Zarówno ja, jak i mój towarzysz zostaliśmy pochłonięci przez Klaska. Odkąd przyszedł, graliśmy w niego praktycznie codziennie, nie mogąc zakończyć. Po każdym meczu padało hasło: „ostatni”, tak dobrze znane wielu osobom z popijaw, gdzie to próbują zakończyć spożywanie alkoholu. Tu „ostatni” nie był kieliszek, a mecz, choć jakby się ktoś uparł, to pewnie mógłby połaczyć te dwie „aktywności”. Pytanie tylko: po co?

Serio, po co? Po co urozmaicać tak wspaniałą grę jak Klask, która mimo swojej prostoty sprawia, że jest niezwykle regrywalna, wciągająca, angażująca? W dodatku zaletą jest to, że to gra z rodzaju takich, przy których można rozmawiać i nie przeszkadza to w rozgrywce. To świetna opcja gdy wracamy wieczorem do domu, mamy ochotę w coś pograć, ale też pragniemy porozmawiać o tym jak nam minął dzień. I da się to połączyć. Da się to pogodzić. Także jest to idealna, wieczorna rozrywka, zwłaszcza, że nie wymaga od nas myślenia, więc nawet przy dużym zmęczeniu, zawsze znajdzie się chwila na grę.

Zalety:

– prosta mechanika
– szybka rozgrywka
– solidnie wykonana
– świetna zabawa
– gra dwuosobowa
– nie trzeba myśleć


Wady:

?

Czy warto klaskać?

TAK! Bardzo! W dodatku całość jest tak pięknie i solidnie wykonana, że wstyd nie mieć takiego „mebla” u siebie w domu. Jest ona dopracowana w takich szczegółach, że ma nawet podklejony od spodu materiał, który zapobiega ślizganiu się, ale także nie niszczy stołu. Osoby, które ze mną grają czy w ogóle przebywają u mnie, wiedzą doskonale jakie to dla mnie istotne.

Choćbym chciała, to naprawdę nie wiem do czego mogłabym się tu uczepić. Jest to wspaniała gra dwuosobowa, i choć wydaje się, że to jakiś idiotyzm i odbijanie kulki za pomocą magnesów to… no cóż, to się tylko wydaje. Podchodziłam do tego sceptycznie, ale uważam, że warto było, bo jest to obecnie najczęściej wyciągana na stół gra z całej mojej kolekcji, a to coś znaczy!

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2
Wiek: 8+
Czas gry: ok. 10 min
Autor: Mikkel Bertelsen
Wydawca: Rebel

Za grę dziękuję wydawnictwu:

znaki rebel3