Gra w kotka i pyszczek

Gra w kotka i pyszczek to typ gry, którego brakowało mi w repertuarze. Owszem, z gier „fruwających” miałam tu na przykład Kiwiaczkolwiek pyszczek to coś, co jest wydane tak pięknie, że niezależnie od ilości gier tego typu, chciałabym mieć go w kolekcji.


Co mamy w pudle?

rozkładaną planszę/pudełko
2 magnetyczne kocie łapki
17 plastikowych piłeczek
koci pyszczek
instrukcję

O co w tym wszystkim chodzi?

Chodzi o to, by strzelając kulkami z magnetycznej, kociej łapki, wybić kotu zęby, nos lub wywalić wszystkie pociski na stronę przeciwnika – wtedy zdobywa się punkt. Po zdobyciu pięciu punktów, można cieszyć się ze zwycięstwa, lub z porażki przeciwnika (zależy co kto woli).

I w zasadzie to przedstawiłam Wam całe zasady, choć zupełnie nie taki był mój plan. Chciałam tylko po krótce powiedzieć o co chodzi. Gra jest tak łatwa, że bardziej się nie da. To co jest w niej najtrudniejsze, to zapakowanie wszystkiego do środka tak, by przenośna, kocia walizeczka się domknęła. Aczkolwiek wiadomo, że ja zawsze mam problemy z takimi rzeczami.

Niestety, mam wrażenie, że jedna ze stron ma jakoś krzywo wmontowany magnes, przez co kocią łapką operuje się inaczej. Nie do końca rozumiem co tam się zadziewa, w każdym razie jest tak, że u nas różowy zawsze wygrywa, niezależnie od tego kto nim gra.

Bardzo spodobało mi się to jak Rebel wybrnął z błędu drukarskiego. Plansza z licznikami punktów miała odwrotnie wydrukowane kolory. Zamiast utylizować całość i produkować od nowa, wydawca dorzucił naklejki do naprawienia błędu, z zabawnym liścikiem od kota, który to jest za głupi by powierzać mu takie zadania jak układanie kolorów na planszy. Coś mi świta, że już w jakiejś grze był kiedyś podobny manewr, ale w tej chwili nie przypomnę sobie w jakiej. W każdym razie fajny ukłon w stronę środowiska, dzięki Rebel!


Zalety:

– prosta mechanika
– szybka rozgrywka
– piękne wykonanie
– gra dwuosobowa
– tryb turniejowy
– walizeczka
– ładne pudełko


Wady:

– krzywy magnesik

 

Czy warto strzelać w koci pyszczek?

Warto! Ale nie zawsze. Za pierwszym razem gra zachwyciła mnie nie tylko wizualnie, ale też mechanicznie. Bawiłam się wyśmienicie. Innym razem podchodząc do rozgrywki, dość szybko ją odstawiłam, nawet nie kończąc meczu – to nie był ten dzień, to nie był dzień na tęczowego kotka.

Nie do końca wiem od czego to zależy, ale tak samo jak czasem nie jest to moment na tę grę, tak samo nie jest to odpowiednia gra dla danej osoby. Myślę, że samemu trzeba sprawdzić i zdecydować. Jednak to co mogę powiedzieć z całkowitą pewnością to to, że kocur z tęczowym rzygiem wygląda bezbłędnie, od strony graficznej. Ubóstwiam go!

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2
Wiek: 7+
Wydawca: Rebel

Za grę dziękuję wydawnictwu:

znaki rebel3