„Czytam sobie” – Egmont

Czytam sobie” to świetna seria i akcja, której inicjatorem jest wydawnictwo Egmont.

Wiadomo, że aby pokochać książki, trzeba zacząć je czytać. A najlepszym czasem na rozpoczęcie czytelniczej przygody, są czasy, gdy jest się jeszcze dzieckiem. Dlatego też Egmont stworzył krótkie, kolorowe publikacje, które do tej aktywności zachęcają najmłodszych.

Książeczki mają kilkadziesiąt stron, w dużej mierze zapełnionych pięknymi ilustracjami. Oczywiście jest także treść, dostosowana do poziomu czytelnika. Są trzy poziomy. Różnią się one ilością słów, a także ich trudnością. Aby dziecko czytało uważnie, na początku książeczki znajdują się pytania, na które odpowiedź można znaleźć w treści.

pakiet

W każdej publikacji, na samym końcu jest sześć naklejek. Ładne, kolorowego, okrągłe niczym jakieś odznaki. Są różne, dopasowane tematycznie do treści książki. To co zwróciło moją uwagę, to przekaz na nich zawarty. „Jestem super!”, „Hura!”, „Brawo!”, „Udało się!” to teksty, jakie możemy tam znaleźć. Mają one bardzo pozytywny wydźwięk i myślę, że mogą korzystnie wpłynąć na samoocenę dziecka, a już na pewno na jego samopoczucie. W końcu przeczytanie każdej, nawet najmniejszej książeczki, to dla młodego czytelnika spore wydarzenie dające radość i satysfakcję. Naklejki umacniają to przekonanie, że jest to pewnego rodzaju sukces. A zarazem zachęcają, do sięgnięcia po kolejną pozycję.

Ogólnie uważam, że inicjatywa jest świetna. Projekt jest genialny. Wykonanie bardzo dobre. A co więcej, o poszczególnych czytadełkach? Bo przecież nie wszystko jest idealne i bez wad, prawda? Więcej info o konkretnych pozycjach opublikuję później. A znaleźć to będzie można tutaj:

Basia i kask
Marta i zagadkowy pojazd
Parasol pana Pantalona
Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początku motoryzacji