Czym jest książka ?

Zastanawiałam się ostatnio, czym jest książka? Takie coś, co ma okładkę, w środku kartki i jakieś tam literki. Ale od kiedy zaczyna się książka a kończy hmm… właśnie, co takiego? Co jest niższe w hierarchii od książki? Nie wiem.

Dla mnie książka, to takie coś, co posiada tekst w środku. Od początku do końca. Z sensem lub bez. W każdym bądź razie, jest napisany i sobie trwa i trwa, aż się nie skończy. Ale czy musi trwać jakoś odpowiednio długo? Czy jest jakieś kryterium? Bo właśnie z tym mam problem. Czy długość ma znaczenie?

Serio, nie wiem. Czy jak coś spełnia kryteria i wydaje się, że jest wystarczająco książkowate, na uzyskanie miana książki, ale jest za krótkie, to przestaje nią nagle być? I co to znaczy za krótkie? A co to znaczy za długie? Ta notka zaraz będzie za długa. Nie, w sumie to nie będzie, bo mi się już nie chce jej pisać. Będzie krótka. Ale czy za krótka?

W sumie nie ma znaczenia. I tak nie znam odpowiedzi. Przyjmuję, że książka to to, co ma początek i koniec, a w środku tekst. No i okładki może mieć, jeśli jakiś głupi dzieciak ich nie wyrwał wcześniej. Bez znaczenia. Ważne, że jest. Długość się nie liczy. Ważne, że po prostu istnieje.

Amen!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *