To ja go tnę! Awanturnicy i druidzi

To ja go tnę! Awanturnicy i druidzi – to wyczekiwany przeze mnie dodatek do gry To ja go tnę. Nie żeby owa gra potrzebowała tego dodatku by dobrze działać. Po prostu jest tak dobra, że każde urozmaicenie, każdy „pretekst” sięgnięcia po nią to wspaniały prezent.

To co na początku rzuciło mi się w oczy to kolor rewersów kart. Niestety wyróżnia się on, jest to inny odcień niż w podstawowej wersji gry. Przy pierwszej rozgrywce było to dobre, bowiem chcieliśmy doświadczyć jak największej ilości nowych kart, więc tasując zwracaliśmy uwagę na przewagę „nowego koloru”. Niestety, długofalowo jest to spory minus, bo wiadomo co to mogą być za karty, zwłaszcza w momencie zabierania ich przeciwnikowi. Olbrzymia wada, której obawiam się, że nie ma jak obejść.

Kolejny mankament, który zapadł mi w pamięci to kolejna niespójność z pierwowzorem. Tak jak wcześniej mieliśmy oznaczenie literką „B” jak bohater. Tak teraz wszędzie jest „H” jak hero. Jest to mylące, niewygodne i niesamowicie irytujące. Zwłaszcza, że cenię tę grę przede wszystkim za piękne wydanie, a te kwestie ową zaletę psują masakrycznie.

Natomiast jeśli chodzi o same karty, nowe potwory, nowe zwierzaczki, to nie ma czego się tu czepiać. Fajnie, że jest więcej grup, zawsze to dodatkowe urozmaicenie, które dobrze wpływa na regrywalność.

Czy polecam? Fanom uniwersum: jak najbardziej. Osobom, które lubią grę i lubią zbierać dodatki także. Niemniej ciężko mi powiedzieć jak często To ja go tnę! Awanturnicy i druidzi będzie wpadać u mnie na stół i czy nie poprzestanę na samej podstawce, właśnie ze względu na skopaną kolorystykę, która sprawia, że łatwo zgadnąć jakie karty kryją się w talii przeciwnika.

Co mamy w pudle?

  • 31 kart standardowej wielkości
  • 2 duże karty przywódców drużyn
  • 2 duże karty potworów
  • instrukcję

Zalety:

– prosta mechanika
– szybka rozgrywka
– piękne karty
– dodatek idealnie wchodzi w wypraskę podstawki
– urozmaicenie

Wady:

  • inny odcień kart
  • zmiana „B” na „H”

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek: 10+
Czas gry: ok. 30 – 60 minut
Autor: Ramy Badie
Wydawca: Rebel

Za grę dziękuję wydawnictwu:

znaki rebel3