Kamera Akcja!

Kamera Akcja! to kolejny kieszonkowiec, tym razem z kategorii filmowych. Według informacji jaka widnieje na pięknym pudełku, będziemy tu mieli do czynienia z: filmami, serialami, aktorami i reżyserami. No i dokładnie te rzeczy siedzą w pudle i czekają, aż zaczniemy się nimi zajmować.

Klasycznie mamy tu karty, pytania, propozycje odpowiedzi a, b, c, a także prawidłowe odpowiedzi i ich rozwinięcia, po drugiej stronie. Niczym to się nie różni od Popkultury czy Teorii Spiskowych. No, chyba, że graficznie. Graficznie wszędzie jest ładnie, ale tu mamy wyraźnie wyszczególnione pytanie od podpowiedzi. Jest ono na ciemniejszym tle, na czymś co ma przypominać taśmę filmową. No i tę taśmę przypomina, wygląda świetnie, a jak dodać do tego ilustracje Macieja Łazowskiego, to już w ogóle jest super zachęcająco.

kamera akcja

Z jednej strony pytania wydają się być jednym wielkim miksem, ale zdarzają się tu karty „tematyczne”. Nie wiem czy był to celowy zabieg czy czysty przypadek, ale mamy przykładowo kartę, na której wszystkie pytania są muzycznie powiązane.

Tym razem pudełko zaprojektowała Emilia Nevena Szulewa i jest ono w ładnym, czerwonym, ceglastym kolorze. Idealnie mieści talię kart zawierającą 165 pytań a także dodatkowy świstek zawierający informację dotyczącą źródła cytatów – niby drobnostka, ale świetna sprawa według mnie. Jak zainteresuje mnie jakiś cytat, to nie muszę sama szukać, mam to podane od razu w niewielkim, uroczym pudełeczku.

kamera akcja2

Lena Dąbkowska, Anna Początek i Piotr Szygalski to trio, które elegancko pozbierało ciekawe informacje, złożyło z nich interesujące pytania i dodało poprawne, choć niekiedy przewrotne i zabawne odpowiedzi. Wyszło im to bardzo dobrze.

Za kieszonkowca dziękuję wydawnictwu:
Edgard_jezyki_bez-myszki